Praeguste energiahindade juures on päikeseenergia salvestussüsteemid hakanud end kindlasti ära tasuma. Kaks aastat tagasi olid energiahinnad suvisel ajal ehk päikeseenergia tipptootmise ajal nii kõrged, et ettemaks võis kliendile järgmisel mittetootlikul ajal olla peaaegu piisav, et selle arvelt elektriarveid tasuda, praegu see pigem nii ei ole. Turul tekkinud olukord, kus börsihinnast tulenevalt on mõistlik energiat salvestada ja seda nutikalt juhtida, võrgust osta ja õigel ajal müüa.
Ettevõte võiks energiasalvestuse peale mõelda, kui ka mittepäevasel ajal on suurem energiavajadus. BESS annab võimaluse olla sõltumatu elektrikatkestustest, eriti kui on ärikriitilised süsteemid, mis ei tohi seisma jääda. Kõige tasuvam on paigaldada päikesepaneelid koos salvestussüsteemiga, eriti kui tarbimisel on lühiajalised energiatarbimise tipud ning olemasolevad amprid, mis võrgust ostetakse pole piisavad. BESS-süsteemis kompenseeritakse puuduolev energia akudest. Kindlasti tuleks süsteemi soetamisel teha põhjalik analüüs, mis on senine tarbimine ja mida toob lähitulevik. Kui ettevõtte suurenemisel on vaja lisaenergiat, siis võib investeering võrguettevõtte poolt olla kas välistatud (alajaamas pole ressurssi) või on investeering osaliselt või täielikult BESS-süsteemi maksumus. 2020. ja 2021. aastal tõusis energia impordihind Euroopa Liidus enam kui kahekordseks. BESS kompenseerib energiahindade tõusu osaliselt ja annab ettevõttele teatud kindluse. Division Redi pakutavad BESS-i olulised osad:
Keskmiselt 6–7 aastat, sõltub ettevõttele/eramule paigaldatud süsteemist, tarbimisest jt teguritest – teeme arvutusliku prognoosi vajamineva elektrienergia tootmiseks.
Neile, kelle elektritarbimine on kõige suurem või protsentuaalselt kõige suurem päevasel ajal. Eraldi on ida-lääne lahendus, kui energiatarbimine on suurem hommikul ja pärastlõunal. Päikesepaneelidele saab lisada energiasalvesti, mis võimaldab päeval toodetud energiat tarbida öösel ja hoida kokku elektrija võrgutasu pealt. Samuti saab toodetud elektrienergiat
tarbida kohe, pole võrgutasusid.
Tootjatel on erineva võimsusega hübriidinverterid, millele saab akupanga lisada. Inverteri valikul tuleb silmas pidada, milliseid lisavõimalusi soovitakse kohe või hiljem kasutada: generaatori sisend, optimeerijate kasutamine (varjud, eritasapinnad katusel), varutoide võrguelektri kadumisel (Backup-UPS).
• Päikeseenergia tootmisel kasutatakse otsest energiat ning puuduvad võrgutasud ja tariifid.
• Üleliigne energia salvestatakse akudesse, mida saab tarbida ajal, kui tootlikkus puudub.
• Võimalik osta energiat võrgust odaval ajal, tarbida kallil ajal.
• Börsihinna jälgimine ja vastavalt laadimine.
Seda saab lahendada ainult tootmise pealt elektrienergia kasutamise kaudu – kui päikeseenergiat toodetakse, kasutatakse energia ära ja võrku tagasi müümine on piiratud. Division Red OÜ eesmärk on muuta asjaajamine kliendi jaoks võimalikult lihtsaks. Aitame elektrivõrguga liituda, vormistame dokumendid, EHR ja korraldame elektriauditeid. Pakume päikeseenergia terviklahendusi igat tüüpi katustele ja maapinnale.
Soovid rohkem infot päikesepaneelide või salvestussüsteemide kohta? Kirjuta meile julgelt info@dred.ee või esita päring otse kodulehelt!