Päikesepaneelide monitooring ja hooldus

Lihtsama monitooringu jaoks on võimalik paigaldada kaugjuhitav võrguseade, millega saab jälgida reaalajas oma päikesepargi tootlikkust ja erinevaid võrgu parameetreid.

Teostame vajadusel rikete otsimist ja vigade kõrvaldamist.

Võtke ühendust, kui soovite hooldust, lepingut või esineb veaolukord:

hooldus@dred.ee

Kohustuslik info kirja saatmisel: 

  • Objekti aadress
  • Kontakt - nimi, telefon, e-mail
  • Paigaldustüüp - katus/maapind
  • Veakirjeldus - võimalikult palju infot 

Monitooringu eelised

Monitooring annab ülevaate, millal ja milline on tootlikkus, et enda energia tarbimist vastavalt kujundada. Lisaks võimalik näha nii tootlikkust kui ka üldist tarbimist, kui kasutatakse faaside mõõtmise lisavõimalust.

Reeglina tekib harjumus energia tarbimiste puhul jälgida, kuidas parasjagu tootlikkus paneelidest on ja vastavalt sellele oma energiatarbimist kujundada.

-Reaalajas tootlikkus
-Reaalajas tarbimine
-Akude mahtuvus
-Ajaline tootlikkus (tund, päev, aasta)
-Alarmid
-Arvutis ja nutiseadmes

Inverteri juhtimine ja börsihinna jälgimine

Paigaldame teie inverteri külge lisaseadme Modbus R2

-Töötab üle wifi võrgu
-Reaalaajas info toodetava energia ja selle akudesse salvestamise parameetrite kohta
-Soodsamal perioodil akudesse energia salvestamine
-Võimalik lisaks 2 relee kaudu juhtida ka koduseid tarbijaid (Kõige levinum kasutusvõimalus on piirata ühe releega nt õhk-vesi- või maasoojuspumba tööd kallitel tundidel)

Kui soojuspump toetab SG Ready funktsiooni, on võimalik teise relee abil ka tarbevett ja kütet samuti „akuna kasutada“ ning üleliigne odav elekter soojusena salvestada. Sellised liidesed on olemas nt Nibe, Thermia, Daikini, Fujitsu, Atlantic, Mitshubishi, Panasonic* ja mitme teise tootja soojuspumpadel. Kui akud on täis ja elekter on piisavalt odav, saame SG Ready liidesega soojuspumpadel tõsta nt tarbevee temperatuuri 5 kraadi. 200-liitrise boileri temperatuuri tõstmisel 5 kraadi salvestub vette 1,1 kWh energiat.

Lisaks soojuspumpadele on võimalik juhtida väga paljusid erinevaid elektriseadmeid – konditsioneerid, elektriboilerid, akumulatsioonipaakide elektrikatlad, basseinid jne. Kui tõstame 1000 m3 akumulatsioonipaagil temperatuuri 10 kraadi, mahutab see 11kWh energiat. 36 m3 basseinil tuleb tõsta temperatuuri vaid 1 kraad, et mahutada 40 kWh energiat.

Hooldus ja järelvalve

-Monitooringu tarkvaraga jälgimine
-Vigade puhu kliendi ja tootjaga suhtlemine
-Tarkvara uuendused
-Elektriühenduste auditeerimine
-Kaabelduse ja paigalduse nõuete kontroll
-Paneelide seiskorraa hindamine
-Süsteemi toolikkuse hindamine
-paigaldatud süsteemi nõuetekohasuse hindamine

(soovi korral sõlmime ka hoolduslepingu, mille raames hooldame ja tegeleme pargi hoolduse ja üldise seisukorra hindamisega)