Päikesepaneelide müük
ja päikeseelektrijaama projekteerimine

Päikesepaneelide paigaldus

Kõigepealt on vaja hinnata, milleks päikeselektrijaama soovitakse paigaldada. Aitame leida sobiva lahenduse vastavalt Teie soovile ja vajadusele!

Teine samm päikeseelektrijaama rajamisel on projekti koostamine. Selle käigus selgitame välja optimaalse suuruse päikesepargile.
Aitame leida sobivaima paiga päikesepaneelide paigaldamiseks, mis tagab võimaliku suurima tootlikkuse.

Bifacial ehk kahepoolsed päikesepaneelid

Bifacial päikesepaneelid on uuenduslik tehnoloogia, mis võimaldab päikesepaneelidel neelata päikeseenergiat mitte ainult esiküljelt, vaid ka tagaküljelt. Need paneelid kasutavad ära peegeldunud päikesevalgust ja võimaldavad seeläbi suuremat energiatootmist võrreldes tavaliste ühepoolsete paneelidega. Bifacial tehnoloogia suurendab päikeseenergia kogumist ja võib olla efektiivne erinevates keskkondades, olles potentsiaalselt kasulik lahendus päikeseenergia tootmise parandamisel. Tekkis huvi? Küsi infot juurde!

"Back Contact" päikesepaneelide tehnoloogia

Tavalistel päikesepaneelidel on elementide elektrikontakt ühendused paneeli ees, blokeerides nii osaliselt päikesekiirgust elemendile. 60 elemendiga paneelid ei võimalda tihti efektiivselt ja maksimaalselt ära kasutada katuse kogu pindaala tänu seal olevatele erinevatele takistustele. Nii saame aga katusele paigaldada vähem paneele, mis omakorda tähendab väiksemat tootlikkust. Lahenduseks on Sharp "back contact" tehnoloogia, mis tähendab, et elektriühendused on viidud paneeli taha. Sharp "back contact" tehnoloogia vähendab kadusid 6 protsendilt kuni 3 protsendini, saavutades nii 50 protsendilise arengu. Lisaks saab paneel stiilse ja musta väljapeetud välimuse.

Half-Cut päikesepaneelide tehnoloogia

Half-Cut tehnoloogia on päikesemaailma üks uusimaid leiutisi ning see töötab lihtsalt põhimõttel. Päikesepaneelide elemendid on pooleks lõigatud ja see tagab parema optimeerimise varjude vastu.

Kui tavaline päikesepaneel omab 60 erinevat elementi ning kui kasvõi üks element on varjutatud, tähendab see suurt tootlikkuse langust. Half-Cut tehnoloogia paneelil on elemente poole rohkem.

Lõpptarnijale tähendab see aasta lõikes suuremat tootlikust ning paremat tuluteenimise võimalust.

Päikesepaneelide lahendus eramajale

Kinnituslahendus Orima

Materjal alumiinium, kõik komponendid ühelt tootjalt, garantii 30 a.

Kinnituslahendus kõikidele katusetüüpidele:

  • Kivikatus
  • Plekk kiviprofiil
  • Plekk trapets
  • Plekk valts
  • Eterniit
  • Puit
  • SBS

Päikeseelektrijaam maapaigaldisena

Kinnituslahendus Treesystem

Ankurdusseadmeid saab paigaldada löökvasara või haamriga.

Igasugune takistuste olemasolu pinnases võimaldab sellist süsteemi kasutada.

Päikesepaneelid lamekatusele

Kinnituslahendus kiviballastiga

Vajadusel PVC puhul saab lisada eraldi pehmendusmatid ja vineeri.

Kinnituslahendus Orima

Madal koormus nii paigaldatavale pinnale kui ka paneelile, mõeldud vastu pidama Põhjamaade suurimatele lumekoormustele, vastupidavad materjalid (korrosiooniklass C5), garantii 30 a. Modulaarse disaini tõttu muudetav. Edukas on ka laiendamine, paigutuse muutmine ja ümberpaigutamine.

Orima-lahenduses pööratakse erilist tähelepanu vastupidavusele ja stabiilsusele, samuti hooldusvabale süsteemile.